Najlepsze strony internetowe gospodarstw agroturystycznych nagrodzone

utworzone przez | gru 2, 2021 | 0 komentarzy

2 grudnia w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odbyło się podsumowanie konkursu pn. „Strona internetowa przewodnikiem po agroturystyce w Wielkopolsce”. Nagrody z rąk Wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego odebrali przedstawiciele trzech zwycięskich gospodarstw agroturystycznych: Olandia, Zielone Zacisze i Weranda Home.

Cieszy fakt, że gospodarstwa agroturystyczne w Wielkopolsce potrafią w skuteczny sposób zachęcać do odpoczynku na wsi, krzewiąc przy tym to, czym wyróżnia się Wielkopolska – walory kulturalne, obyczajowe, turystyczne, krajobrazowe oraz smakowemówi Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Konkurs „Strona internetowa przewodnikiem po agroturystyce w Wielkopolsce” miał wymiar wieloaspektowy. Jego celem była nie tylko popularyzacja i promocja wielkopolskiej wsi jako miejsca wypoczynku. Konkurs miał również zwrócić uwagę na walory krajoznawcze i kulturowe wielkopolskiej wsi, wzbudzić zainteresowanie wśród trustów z Polski i z zagranicy oraz zmotywować wielkopolskie jednostki agroturystyczne do podnoszenia standardu świadczonych usług.

Do konkursu nadesłano zgłoszenia 21 stron internetowych gospodarstw agroturystycznych  z terenu Wielkopolski. Po sprawdzeniu zgłoszeń Kapituła Konkursowa zakwalifikowała  do ostatecznej oceny 17 stron internetowych. Wśród kryteriów pod uwagę brano m.in. wykonanie i estetykę witryny, jej innowacyjność, obecność w mediach społecznościowych, obcojęzyczną  dostępność strony, czy też informacje o regionie i jego atrakcjach.

Finalnie pierwsze miejsce przyznano dla Agroturystyki Olandia za stronę internetową  https://www.olandia.pl/,  drugie miejsce dla Agroturystyki Zielone Zacisze za stronę internetową https://wzielonymzaciszu.pl/,  a trzecie –  dla Agroturystyki Weranda Home za stronę internetową https://www.werandahome.com/.

Symboliczne czeki,  dyplomy oraz upominki wręczali zwycięzcom: Krzysztof Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Szymon Wdowczyk – Zastępca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zwycięzcom gratulujemy!