Zapraszamy do udziału w konkursie „Strona internetowa przewodnikiem po agroturystyce w Wielkopolsce”

utworzone przez | cze 8, 2021 | 0 komentarzy

UWAGA! Termin składania zgłoszeń do konkursu został przedłużony do 30 WRZEŚNIA 2021! ZAPRASZAMY!

Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza wielkopolskie gospodarstwa agroturystyczne do  udziału w konkursie pn. „Strona internetowa przewodnikiem po agroturystyce w Wielkopolsce”.

Dla kogo konkurs?

W konkursie mogą rywalizować właściciele gospodarstw agroturystycznych z Wielkopolski (zarejestrowanych jako odrębna działalność gospodarcza czyli więcej niż 5 pokoi), które posiadają stronę internetową. Konkurs ma na celu popularyzację i promocję wielkopolskiej wsi jako miejsca wypoczynku. Ma zachęcać do odwiedzania ciekawych pod względem turystycznym miejsc znajdujących się na obszarach wiejskich zarówno gości krajowych, jak i zagranicznych, motywując  jednocześnie jednostki agroturystyczne lub turystyczne do podnoszenia standardu, jakości oraz zakresu prowadzonych usług. Istotnym elementem konkursu jest także popularyzowanie i promowanie tradycyjnej kuchni wielkopolskiej.

Jak to zrobić?

Chętni do udziału w konkursie formularze zgłoszeniowe wraz z załącznikami w wersji papierowej mogą składać osobiście, za pośrednictwem poczty, bądź kuriera w godzinach pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, w siedzibie Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przy al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań. W przypadku wysyłki pocztą lub kurierem na kopercie należy dopisać „KONKURS AGROTURYSTYCZNY”. Zgłoszenia można także składać drogą elektroniczną na adres e-mailowy: dr.sekretariat@umww.pl lub za pośrednictwem elektronicznej skrytki podawczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w ePUAP: /umarszwlkp/SkrytkaESP.  Nabór zgłoszeń odbywa się w okresie od 7 czerwca do 2 lipca 2021 roku do godz. 15:30.

Co ocenimy?

Nadesłane zgłoszenia agroturystycznych witryn internetowych oceniała będzie powołana przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego Kapituła Konkursowa, która weźmie pod uwagę następujące elementy: wykonanie – estetykę, innowacyjność strony internetowej, obecność w mediach społecznościowych, m.in.: Facebook, Instagram itp., możliwość przeglądania zdjęć, zarezerwowania noclegu ze strony, umieszczenie mapki z dojazdem, informacje o innych atrakcjach w okolicy, tłumaczenie strony na inne języki oraz dodatkowe funkcje strony, jak np. audio przewodniki lub możliwość odbycia wirtualnego spaceru.

Ocena i wyłonienie najlepszych stron internetowych obiektów agroturystycznych – kandydatów do zajęcia I, II i III miejsca oraz wyróżnień nastąpi do 16 lipca 2021 roku. Wyniki konkursu w zakresie nazwy i adresu obiektu oraz nazwy strony internetowej obiektu zostaną upublicznione podczas uroczystości rozdania nagród oraz opublikowane na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego www.umww.pl.

Serdecznie zapraszamy!

UCHWAŁA NR 36532021 ZWW

Regulamin Konkursu

Formularz Zgłoszeniowy

Klauzula Informacyjna

Oświadczenie Uczestnika Konkursu