Wakacje na wsi? Tylko w Wielkopolsce!

utworzone przez | cze 7, 2021 | 0 komentarzy

Lubisz obcować z przyrodą, cenisz spokój i szukasz niepowtarzalnych smaków? – zapraszamy na wieś, zachęcając do wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych Wielkopolski.

Wielkopolska jest jednym z największych regionów w Polsce, z wyjątkową historią, kulturą i tradycją. O niepowtarzalności naszego regionu świadczą zarówno historyczne zabytki, jak i urozmaicone krajobrazy. Różnorodne ukształtowanie terenu, jeziora, malownicze doliny rzek i liczne lasy, sprzyjają wielu formom wypoczynku.

Atrakcji moc

Aby znaleźć miejsce z niepowtarzalnym klimatem nie musimy wyjeżdżać w odległe zakątki świata. Na uwagę zasługują wielkopolskie gospodarstwa agroturystyczne, oferując bogaty wachlarz atrakcji dla dorosłych i dla dzieci, w których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie Zachęcam do wypoczynku na wielkopolskiej wsi tych wszystkich, którzy chcą odetchnąć od codziennych obowiązków i spędzić z rodziną miły czas w bliskości natury, w ciszy, z dobrymi regionalnymi smakami – mówi Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Agroturystyka to wiele atrakcji i pomysłów krzewiących lokalną kulturę, obyczaje i historię regionu, w której odnaleźć można wszystko, co gwarantuje doskonały wypoczynek. W ofertach atrakcji znajdują się: spływy kajakowe, rajdy rowerowe, wycieczki piesze, grzybobrania, kursy z plecionkarstwa, nauka wypiekania chleba czy też relaks w SPA pod chmurką. To również miejsca wyróżniające się prawdziwą, polską gościnnością oraz tradycyjną kuchnią, sprzyjające wypoczynkowi i całorocznej rekreacji na łonie natury.

To wszystko sprawia, że w Wielkopolsce z roku na rok rośnie popularność agroturystyki, a odwiedzający coraz częściej wybierają wypoczynek w miejscu, które kojarzy się ze swojskością, beztroską i dzieciństwem. Pandemia koronawirusa sprawiła, że agroturystyka stała się doskonałą alternatywą dla zagranicznych wyjazdów turystycznych i klasycznych form spędzania wolnego czasu.

Zapraszamy  do wzięcia udziału w niezwykłej podróży sentymentalnej przez historię, smaki, zapachy, wspomnienia, spotkania z  naturą i ciekawymi ludźmi. Mamy nadzieję, że tradycyjna wielkopolska gościnność pozwoli się zadomowić w naszej Wielkopolsce. Chcielibyśmy powtórzyć za naszym Wieszczem: „Nie ma jak to w Wielkopolszczy było: co za duch, co za siła, aż przypomnieć miło”  Mamy głęboką nadzieję, że takie wrażenia pozostaną w Państwa sercach po wizycie w naszych obiektach turystki wiejskiej – mówi Krystyna Święcica, Prezes Wielkopolskiego Towarzystwa Agroturystyki i Turystyki Wiejskiej

Konkurs dla aktywnych w sieci

Doceniając aktywność gospodarstw agroturystycznych i turystyki wiejskiej w Wielkopolsce oraz trudny czas spowodowany pandemią koronawirusa Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w konkursie na najciekawszą stronę internetową prowadzonego gospodarstwa agroturystycznego pn. „Strona internetowa przewodnikiem po wielkopolskiej agroturystyce”.

W konkursie mogą uczestniczyć te obiekty z Wielkopolski, które prowadzą stronę internetową zachęcając do odwiedzin   w swojej okolicy – nie tylko online! Najciekawsze witryny www – pod względem estetyki, przejrzystości, prezentowanych zdjęć oraz zamieszczanych treści otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody finansowe.

Szczegóły dotyczące konkursu oraz regulamin dostępne są na stronach:. www.turystyka-wlkp.pl oraz www.umww.pl/Departamenty/DRiRW/Agroturystyka.

Zapraszamy!